مشاهده خبر

پوشش زنده عزاداری مراسم هشتم و یازدهم محرم زنجان

مرتضی صفری امروزاظهار کرد: مردم مومن و ولایتمدار زنجان هرسال در ایام محرم، عشق و دلدادگی واقعی به اهل بیت (ع) را با عزاداری‌های بی‌نظیر و در خور یک شیعه واقعی به منصه ظهور می‌گذارند.

وی خاطرنشان کرد: اوج شکوه و عظمت این عزاداری‌ها در هشتم و یازدهم محرم در دسته‌های بزرگ عزاداری حسینیه اعظم و زینبیه اعظم جلوه‌گری می‌کند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان ادامه داد: هر سال در این دو روز خاص، شهر زنجان شاهد حضور خیل عاشقان اباعبدالله الحسین‌(ع) از اقصی نقاط ایران اسلامی و حتی خارج از کشور است.

این مقام مسئول تصریح کرد: صدا و سیمای مرکز زنجان نیز که نقش بسیار مهم و اثرگذاری در خلق و نمایش این حماسه حسینی، به جهانیان و تبدیل کردن این عزاداری‌ها به الگویی برای جهان تشیع دارد.

صفری با بیان اینکه صدا و سیما در راستای عمل به وظیفه خطیر خود در ترویج فرهنگ ناب اسلامی و شیعی ‌برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای را برای پوشش در خور و شایسته این مراسم‌ها انجام داده است، اضافه کرد: در این راستا و از تمامی امکانات و تجهیزات خود و حضور بیش از 300 نفر از همکاران پر تلاش خود بهره گیری خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: بر همین اساس امسال نیز همانند سال‌های گذشته مراسم عزاداری عزاداران حسینیه اعظم یکی از بزرگ‌ترین تجمعات عزاداری شیعیان جهان در مسیر 2.5 کیلومتری از حسینیه اعظم تا امامزاده حضرت سید ابراهیم (ع)  در روز هشتم محرم و همچنین  عزاداری مردم مومن استان در قالب دسته عزاداری زینبیه اعظم از مسجد اعظم زینبیه تا امامزاده حضرت سید ابراهیم (ع) در روز 11 محرم به صورت زنده و مستقیم پخش خواهد شد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان ادامه داد:همچنین مراسم دسته عزاداری هیئت احمدیه زنجان در روز نهم محرم و تجمع بزرگ عزاداران شهر قیدار به عنوان نخستین تجمع بزرگ مردم این شهرستان نیز پوشش داده خواهد شد.

این مقام مسئول همچنین از پخش زنده دسته عزاداری هیئت فاطمیون در نهم محرم و هیئت عزاداری مکتب الزهرای زنجان در روز دهم محرم خبر داد و گفت: پوشش نماز وحدت بخش ظهر عاشورا در روز ظهر عاشورا نیزاز دیگر مراسمات عزاداری باشکوه مردم پایتخت شور و شعور حسینی است که امسال نیز همچون سال‌های گذشته  به صورت زنده از شبکه اشراق پوشش داده خواهد شد.

صفری با اشاره به تجهیزات در نظر گرفته شده برای پخش زنده مراسم‌های عزاداری مذکور تصریح کرد: استفاده از تجهیزاتی همچون، بالگرد، دوربین  پرنده (کواد کم)، سه واحد سیار تلویزیونی، 19 دوربین حرفه‌ای تصویر برداری،  یک دستگاهsng، چهار دستگاه مایکروویو، سه دستگاه کرین و ... و همچنین همکاری بیش از 50 نفر از همکاران سازمان نیز در دستور کار مرکز قرار دارد.

تاریخ انتشار : 1394/07/29 - 8:29
مراسم سخنرانی وعزاداری دهه اول محرم
وب سایت مقام معظم رهبری
وب سایت ریاست محترم جمهور
طراحی و اجرا: شرکت آداک                            كليه حقوق این وب سایت براي مسجد زینبیه اعظم زنجان محفوظ است