مشاهده خبر

اقامه نماز ظهر عاشورا در همه بقاع متبرکه استان زنجان

حجت‌الاسلام فخرالدین خدابنده‌لو اظهار کرد: امسال نیز مطابق سنوات گذشته برنامه‌های مختلفی به مناسبت روز نهم و دهم ماه محرم روز تاسوعا و عاشورا در زنجان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته امسال نیز مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در بقاع متبرکه امامزادگان برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در این روز مراسم نوزادان شیرخوار در حسینیه اعظم زنجان برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه روز دهم ماه محرم روز عاشورای حسینی مراسم عزاداری در همه بقاع متبرکه با حضور مسئولان و مردم برگزار میشود، اضافه کرد: برنامه ویژه این روز اقامه نماز جماعت ظهر عاشورا است که طبق هماهنگی‌های انجام شده این مراسم در همه بقاع متبرکه برگزار خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه از آغاز ماه محرم 80 بقعه متبرکه میزبان برنامه‌های ماه محرم در قالب طرح بصیرت عاشورایی هستند، اظهار کرد: این طرح با هدف تبیین نهضت عاشورایی اجرا می‌شود.

خدابنده‌لو با بیان اینکه در قالب طرح بصیرت عاشورایی نسبت به برگزاری سخنرانی، عزاداری، مداحی و همچنین برپایی خیمه‌های معرفت اقدام شده است، اضافه کرد: در کنار اجرای برنامه‌ها نسبت به تبیین و روشنگری در زمینه سنت حسنه وقف نیز اقدام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 2 هزار و 400 موقوفه با بیش از 24 هزار رقبه در استان زنجان تصریح کرد: از مجموع موقوفات استان زنجان یک‌هزار و 500 مورد آن شامل مساجد، حسینیه، تکیه و زینبیه است.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ادامه داد: از جمله موقوفات شاخص استان زنجان  موقوفه جعفرقلی ته‌دره طارم، موقوفه کاروانسرا سنگی زنجان، موقوفه امیرنظام اردهین خدابنده، موقوفه هوشمند و موقوفه قیدار نبی (ع) است.

این مسئول با اشاره به اینکه طی ماه محرم و صفر موقوفات مربوط به عزاداری امام حسین (ع) که در زمینه روضه‌خوانی وقف شده‌اند، هزینه می‌شود، اضافه کرد: همه مراسم‌های مربوط در این زمینه در جوار آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

 

تاریخ انتشار : 1394/07/29 - 8:29
مراسم سخنرانی وعزاداری دهه اول محرم
وب سایت مقام معظم رهبری
وب سایت ریاست محترم جمهور
طراحی و اجرا: شرکت آداک                            كليه حقوق این وب سایت براي مسجد زینبیه اعظم زنجان محفوظ است