مشاهده خبر

استفاده از ظرفیت حسینیه و زینبیه اعظم در برگزاری مسابقات قرآنی

نورالله صفی‌لو در جلسه هماهنگی مسابقات مدهامتان اظهار کرد: کانون‌های مساجد در راستای اشاعه فرهنگ قرآنی اقدامات متعددی را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه در همین راستا امسال دهمین مسابقات مدهامتان در زنجان برگزار خواهد شد، اضافه کرد: سنوات گذشته مسابقات قرآنی در مساجد برگزار می‌شد، ولی امسال می‌توان از ظرفیت مساجد حسینیه اعظم و زینبیه اعظم زنجان نیز استفاده کرد.

مسئول قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با تاکید بر تشکیل کمیته فنی مسابقات قرآنی افزود: این کمیته می‌تواند هیئت داوران و نحوه برگزاری مسابقه را مدیریت کند.

در ادامه این جلسه مسئول جامعةالقرآن کریم و اهل‌بیت (ع) نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های موسسات قرآنی در استان اظهار کرد: در بسیاری از موارد موسسات قرآنی از این مسابقات مطلع نمی‌شوند و فرصت شرکت بسیاری از فعالان قرآنی توانمند در این مسابقات از دست می‌رود.

 مهری خدیری با اشاره به اینکه در سطح موسسات استان اطلاع‌رسانی جدی گرفته شود، ادامه داد: واگذاری این مسابقات به موسسات قرآنی معین می‌تواند به کیفیت این مسابقه اضافه کند.

 وی آمادگی جامعةالقرآن کریم زنجان را برای همکاری در اجرای این جشنواره را اعلام کرد و ادامه داد: جامعةالقرآن در شهرستان‌های ابهر، خدابنده، خرمدره و بزینه‌رود شعبه دارد و می‌توان از ظرفیت این موسسات برای مشارکت فعالان قرآنی شهرستان‌ها نیز استفاده کرد.

 به گفته خدیری ممکن است بسیاری از جوانان قرآنی در مناطق محروم روستایی به فنّاوری‌های روز مجهز نباشند که در این بین موسسات قرآنی می‌تواند فیلتر متقاضیان شرکت در این جشنواره را بر عهده بگیرد.

 مسئول جامعة‌القرآن کریم و اهل ‌بیت(ع) استان زنجان در پایان اظهار کرد: برای ارتقاء کیفیت مسابقات قرآنی باید نقش موسسات قرآنی استان در این مسابقات پررنگ تر شود.

تاریخ انتشار : 1394/07/29 - 8:30
مراسم سخنرانی وعزاداری دهه اول محرم
وب سایت مقام معظم رهبری
وب سایت ریاست محترم جمهور
طراحی و اجرا: شرکت آداک                            كليه حقوق این وب سایت براي مسجد زینبیه اعظم زنجان محفوظ است