مشاهده خبر

عامل پیروزی انقلاب اسلامی الگوگیری از عاشورا بود

 آیت‌الله سید محمد حسینی‌زنجانی در جمع خادمان همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی اظهار کرد: برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در 11 سال متوالی کار بزرگی است که با تلاش خادمان این امر محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه عنایت صاحب مراسم موجب برگزاری مطلوب این برنامه شده است، تصریح کرد: دشوارترین لحظه برای امام حسین (ع) شهادت حضرت علی اصغر (ع) بود.

آیت‌الله حسینی‌زنجانی با اشاره به اینکه عاشورا واقعه تاریخی بوده که حاوی درسی مهم برای همگان است، گفت: امام حسین (ع) برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه امام حسین (ع) نیز برای احیای امر به معروف و نهی از منک قیام کردند و واقعه تاریخی عاشورا اتفاق افتاد، اضافه کرد: همین وقایع عاشورایی الگویی برای سایر انقلاب‌ها شد.

آیت‌الله حسینی‌زنجانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران برگرفته از واقعه عاشورا بود و به همین علت موفق شد، تصریح کرد: عاشورا درس بزرگی برای همگان داشت که باید آن را در زندگی کاربردی کرد.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) در زمان انقلاب به نام امام حسین (ع) مردم را به همکاری در برپایی انقلاب اسلامی دعوت کرد، گفت: پس از آن نیز در هشت سال دفاع مقدس با یاری خداوند و همچنین به نام امام حسین (ع) رزمندگان در صحنه‌های جنگ حاضر شده و از کشور دفاع کردند.

این مرجع تقلید یکی دیگر از رموز موفقیت و پیروزی انقلاب اسلامی ایران را ولایتمداری مردم عنوان کرد و اظهار داشت: در قرآن کریم تاکید بسیاری بر پیروی از ولایت فقیه شده است.

آیت‌الله حسینی‌زنجانی با اشاره به اینکه هم اکنون نیز وظیفه همگان پیروی از ولایت فقیه است، تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) در آخرین سفر حج خود، امام علی (ع) را به عنوان امام معرفی کردند تا به مردم درس ولایت‌مداری دهند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون نیز رمز موفقیت کشور در پیروی از ولایت فقیه است، تصریح کرد: بر همگان واجب است که از ولی فقیه پیروی کنند.

تاریخ انتشار : 1394/08/02 - 14:23
مراسم سخنرانی وعزاداری دهه اول محرم
وب سایت مقام معظم رهبری
وب سایت ریاست محترم جمهور
طراحی و اجرا: شرکت آداک                            كليه حقوق این وب سایت براي مسجد زینبیه اعظم زنجان محفوظ است