مشاهده خبر

هدف از قیام امام حسین (ع) احیای نماز بود

آیت‌الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در خطبه‌ نماز ظهر عاشورا در میدان انقلاب زنجان اظهار کرد: قیام امام حسین (ع) فلسفه داشت و فلسفه آن چیزی جز دعوت و سفارش مردم به نماز اول وقت نبود.

وی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) در زمان جنگ نیز نماز اول وقت را فراموش نکرده و به همراه یاران اندک خود آن را اقامه کردند، افزود: هدف این امام بزرگوار از اقامه نماز دعوت و سفارش مردم به نماز اول وقت بود.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه کار امام حسین (ع) در اقامه نماز ظهر عاشورا تاریخی بود به نحوی که هم اکنون نیز به یاد ایشان نماز ظهر عاشورا با حضور جمع کثیری از مردم اقامه میشود، تصریح کرد: خوشبختانه در زنجان نیز اقبال عمومی از برپایی نماز ظهر بسیار خوب است.

وی با تقدیر از دست اندرکاران برپایی نماز ظهر عاشورا به ویژه هیئت رزمندگان اسلام اضافه کرد: امیدواریم سال آینده برنامهریزی شود تا هیئت‌هایی که روز عاشورا به عزاداری می‌پردازند و مقصد آنها امامزاده سید ابراهیم (ع) است، چند دقیقه قبل از نماز به چهارراه انقلاب برسند تا نماز با شکوه هرچه بیشتر برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان در ادامه با اشاره به امکانات فراهم شده در زمینه وضوی نمازگزاران افزود: خوشبختانه امسال امکانات رفاهی فراهم شده در این میدان انقلاب خوب است.

وی با اشاره به اینکه مردم حاضر در نماز ظهر عاشورا به پیروی از امام و مولای خویش در این مکان گردهم آمده و نماز ر اقامه می‌کنند، تصریح کرد: نماز ستون دین و نور چشم امام حسین (ع) است، و کسی که پیرو ایشان است باید به نماز توجه بیشتری داشته باشد.

امام جمعه زنجان در ادامه با اشاره به فریضه امر به معروف و نهی از منکر و لزوم توجه به آن در جامعه اسلامی بیان کرد: این فریضه یکی از تاکیدات دین اسلام است.

وی با اشاره به وجوب امر به معروف و نهی از منکر اضافه کرد: یکی از اهداف قیام عاشورا امر به معروف و نهی از منکر بود که امیدواریم در جامعه نیز به خوبی اجرایی شود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با تاکید بر اجرایی کردن اصولی فریضه امر به معروف و نهی از منکر افزود: فلسفه قیام امام حسین (ع) امر به معروف بود و ایشان به خاطر احیای این فریضه جان خود را فدا کردند.

تاریخ انتشار : 1394/08/02 - 14:29
مراسم سخنرانی وعزاداری دهه اول محرم
وب سایت مقام معظم رهبری
وب سایت ریاست محترم جمهور
طراحی و اجرا: شرکت آداک                            كليه حقوق این وب سایت براي مسجد زینبیه اعظم زنجان محفوظ است