مشاهده خبر

دین اسلام نیازمند وحدت و همدلی است

سید علی امامزاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر تبلیغات گسترده‌ای برای اشاعه و ترویج ادیان مختلف در جهان صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط به وجود آمده، دین اسلام نیازمند وحدت و همدلی است، تصریح کرد: این وحدت و همدلی باید جهانی و بین شیعیان و اهل سنت افزایش پیدا کند.

معاون فرهنگی دانشگاه جامعه‌المصطفی (ص) العالمیة واحد تهران با اشاره به وجود تبلیغات گسترده از سوی رسانه‌های مختلف برای تغییر باورها و اعتقادات مسلمان اضافه کرد: باید در این زمینه مقابله کرده و نسبت به اطلاع‌رسانی در مورد دین اسلام اقدام کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه می‌توان حضور آزاد و گسترده مردم شیعه و سنی را در کشور ایران در کنار یکدیگر دید، گفت: باید اتحاد بین شیعه و سنی افزایش پیدا کند.

امامزاده با اشاره به وضعیت حاکم در دانشگاه جامعة المصطفی(ص) العالمیة بیان کرد: در این دانشگاه به غیر از تشیع، سایر ادیان نیز تدریس می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اقدامات در جهان صرفا مربوط به گرویدن افراد به شیعه نبوده و در ارتباط با اهل سنت نیز فعالیت‌هایی انجام می‌شود، گفت: در صورتی که صدای اسلام به گوش مردم برسد، تعداد افرادی که به دین اسلام گرایش پیدا می‌کنند، بیشتر می‌شود.

این مسئول با اشاره به وضعیت حاکم بر کشورمان در زمینه فعالیت اهل سنت اضافه کرد: آنها در کشور آزادی دارند و نماینده آنها نیز در مجلس حضور و قریب به 15 هزار مسجد دارند.

وهابی تازه شیعه شده نیز در این نشست اظهار کرد: رفتار عزاداران زنجانی رفتاری با ثبات و هوشمندانه است.

غلام سرور با اشاره به اینکه هر کس قبل از سفر به زنجان تصوراتی در زمینه مراسم هشتم محرم دارد، تصریح کرد: حضور در مراسم هشتم محرم واقعیت اصلی عزاداری مردم زنجان در سوگ امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) را نمایان می‌کند.

سرور در ادامه با اشاره به ترویج برخی از رفتارهای غلط در زمینه عزاداری بیان کرد: با این وجود مراسم عزاداری هشتم محرم زنجان نمونه کامل است و به الگویی برای همگان تبدیل شده است.

آلمانی تازه سنی شده نیز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امام حسین (ع) برای اشاعه فرهنگ آزادی جان خود را نثار کردند.

ییمیر چیلا با اشاره به اینکه همین ایثار و فداکاری موجب ماندگاری واقعه عاشورا شده است، تصریح کرد: یکی از دلایل مهم ماندگار شدن عاشورا خون‌هایی است که در این زمان ریخته شد.

ییمیر چیلا، آلمانی تازه مسلمان شده با تاکید بر پاسداری از خون شهدا اضافه کرد: بی‌احترامی به شهدا پایمال کردن خون‌های ریخته شده است.

وی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) برای اشاعه فرهنگ آزادی و همچنین احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد، اظهار داشت: باید احترام زیادی برای شهدا قائل شد، چرا که استقلال امروز کشور به برکت خون شهداست.

در ادامه نیز نیجریه‌ای اهل سنت که به تازگی به مذهب شیعه گرویده است، اظهار کرد: عزاداری حسینی نشان‌دهنده عشق مردم به امام حسین (ع) است.

طیب علاوی ابراز کرد: شیعه مظهر عشق، رحمت و محبت است و من با ورود به کشورم عشق و علاقه و محبت عزاداران مردم زنجان را به هموطنانم انتقال می‌دهم.

وی با اشاره به اینکه برخی از عزاداری‌های ناصحیح چهره عزاداران حقیقی را تخریب می‌کند، اضافه کرد: متاسفانه در برخی از کشورها اقداماتی که در شان عزاداری نیست انجام می‌شود.

این تازه شیعه شده با انتقاد از اشاعه فرهنگ غلط در مراسم‌های عزاداری اضافه کرد: باید نسبت به اطلاع‌رسانی در این زمینه اقدام شود.

تاریخ انتشار : 1394/08/02 - 14:30
مراسم سخنرانی وعزاداری دهه اول محرم
وب سایت مقام معظم رهبری
وب سایت ریاست محترم جمهور
طراحی و اجرا: شرکت آداک                            كليه حقوق این وب سایت براي مسجد زینبیه اعظم زنجان محفوظ است