مشاهده خبر

مطلع نوحه عزاداری یازدهم محرم زنجانی‌ها اعلام شد

محمد عینی‌فرد اظهار کرد: امسال نیز مطابق سنوات گذشته یک بیت به خصوص در مراسم یازدهم محرم از سوی جماعت حاضر در این مراسم خوانده خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: مطلع نوحه عزاداری یازدهم امسال  “ای آندینین قانی باشیندا تاجی قارداش / اسلام احیا ایلدوخ بیز باجی قارداش/ سندن شهادت، مندن اسارت است.

مسئول ستایشگران اهل بیت مسجد زینبیه اعظمزنجان با اشاره به اینکه فردا از ساعت 14 مراسم یازدهم محرم از مقابل زینبیه اعظم زنجان به سمت امامزاده سید ابراهیم (ع) حرکت خواهد کرد: گفت: این مراسم هر سال به یاد حضرت زینب (س) و نقش تاثیرگذاری که ایشان در واقعه کربلا و حوادث پس از آن داشتند، برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، از ساعت 14 عصر فردا سوم آبان ماه مراسم عزاداری باشکوه یازدهم محرم با حضور خیل عظیمی از مردم زنجان به ویژه بانوان ولایی استان زنجان برگزار خواهد شد.

در این مراسم که با سینه زنی و روضه خوانی همراه خواهد بود، جمعیت حاضر فریاد یا زینب سرداده و به یاد مظلومیت‌های حضرت زینب (س) اشک ماتم می‌ریزند.

امسال نیز این مراسم باشکوه با انجام تمهیدات امنیتی از سوی نیروی انتظامی و به صورت پخش زنده و مستقیم از چند شبکه داخلی و خارجی پخش خواهد شد.

گفتنی است، محدودیت‌های ترافیکی روز یازدهم محرم، امسال نیز اجرایی خواهد شد و بر اساس اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان از توقف خودروها و موتورسیکلت‌ها در حدفاصل خیابان سعدی وسط تا سبزه‌میدان، امیرکبیر تا بلوار آزادی و خیابان توحید جلوگیری می‌شود.

تاریخ انتشار : 1394/08/02 - 17:47
مراسم سخنرانی وعزاداری دهه اول محرم
وب سایت مقام معظم رهبری
وب سایت ریاست محترم جمهور
طراحی و اجرا: شرکت آداک                            كليه حقوق این وب سایت براي مسجد زینبیه اعظم زنجان محفوظ است