مشاهده خبر

بيش از دوميليارد ريال نذري به هيات عزاداري زينبيه اعظم زنجان اهدا شد

'فريد احديان' ، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: همچنين قريب به900 گرم 'طلا' و دو هزار و 113 راس دام به صورت 'زنده، قرباني و پول نقد احشام'نيز توسط شيفتگان امام حسين (ع) به اين مسجد نذري داده شد كه تعدادي از احشام در مسير حركت دسته عزاداري قرباني شدند.
وي، احشام اهدايي را شامل دو هزار و 104 راس گوسفند ، شش راس گاو ، سه راس گوساله و دو قطعه خروس بود ، اظهار كرد: مقاديري اقلام غيرنقدي نيز از قبيل 'فرش پشتي و لوستر' به اين مسجد اهدا شد.
احديان، زمان حركت دسته عزاداري زينبيه اعظم زنجان را يازدهم ماه محرم ذكر كرد و گفت: انصافا رسانه هاي گروهي تمام تلاش خود را براي پوشش خبري اين مراسم بسيار معنوي و ارزشمند بكار گرفتند كه جاي تقدير دارد.
وي ، خاطرنشان كرد: اين مراسم براي نخستين بار به صورت زنده از طريق وب سايت مسجد زينبيه اعظم زنجان پخش مي شد و آمارهاي دريافتي حاكي از اين بود كه عاشقان ابا عبدالله الحسين (ع) در خارج از كشور نيز نظاره گر اين حركت معنوي بس عظيم بودند.
احديان، گفت: عزاداران حسيني همه ساله در ايام محرم به خصوص يازدهم اين ماه، با شركت در دسته عزاداري ، اتحاد شيعيان و عاشقان سرخ امام حسين (ع) را به تصوير كشيده و جلوه اي از عشق و ارادت خود به سالار و سرور شهيدان را به نمايش مي گذارند.
مسوول اطلاع رساني مسجد زينبيه ي زنجان ، افزود: دسته عزاداري زينبيه زنجان با نظم و امنيت خاص و در فضاي معنوي و با همكاري مردم ، مسوولان ، نيروي انتظامي و دستگاه هاي اجرايي ذيربط ، برگزار مي شود.
به گزارش ايرنا ، مسجد زينبيه اعظم زنجان از ديرباز مردم مومن و متدين استان زنجان را شيفته و مجذوب خود كرده و عاشقان امام حسين (ع) را بطور شگفت انگيز و معجزه آسايي به دور خود جمع مي كند.
همه ساله درايام محرم بويژه يازدهمين روز اين ماه عاشقان سالار و سرور شهيدان از اقصي نقاط كشور به مردم ولايتمدار زنجان پيوسته و به منظور عزاداري و سوگواري در اين مكان مقدس گرد هم مي آيند تا با سر و سينه زدن، ارادت قلبي خود به آن حضرت را نشان دهند.
در يازدهمين روز از ماه محرم مردم عزادار و سوگوار با شركت گسترده و كم نظير در دسته‌ عزاداري زينبيه اعظم زنجان ، فرياد يا حسين يا زينب سر مي‌دهند، بطوريكه اين فريادها در فضاي شهر زنجان طنين انداز شده و از گوشه گوشه اين شهر شنيده مي شود.
اين محل سه بار تجديد بنا شده است كه بار نخست در سال 1092 هجري قمري با تير چوبي تجديد بنا مي‌شود، بار دوم در سال 1292هجري قمري بانويي به نام 'زينب خانم' هزينه تبديل آن به مسجد را تامين مي كند و براي سومين بار نيز درسال 1395هجري قمري مطابق با سال 1354 شمسي به همت مردم زنجان و عاشقان اهل بيت عصمت و طهارت (ع) اين مسجد تجديد بنا مي شود.

لینک مرتبط : بيش از دوميليارد ريال نذري به هيات عزاداري زينبيه اعظم زنجان اهدا شد
منبع : ایرنا
تاریخ انتشار : 1389/10/29 - 14:26
مراسم سخنرانی وعزاداری دهه اول محرم
وب سایت مقام معظم رهبری
وب سایت ریاست محترم جمهور
طراحی و اجرا: شرکت آداک                            كليه حقوق این وب سایت براي مسجد زینبیه اعظم زنجان محفوظ است