مشاهده خبر

نذورات نقدی زینبیه اعظم زنجان به بیش از دو میلیارد ریال رسید

'فرید احدیان' روزشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، احشام ذبح شده، احشام تحویلی بصورت زنده و پرداخت وجه گوسفند اهدایی به این زینبیه را دو هزار و 206 راس اعلام كرد.

وی ، با بیان اینكه این تعداد شامل دوهزار و 193 راس گوسفند، شش راس گوساله ، هفت راس گاو می باشد ، اظهار داشت: همچنین دو قطعه خروس نیز به صورت زنده به این مسجد اهدا گردید.

احدیان، خاطرنشان ساخت: عاشقان و شیفتگان سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین ، قریب به 800 گرم طلاجات نیز در طول مدت یاد شده به این زینبیه اهدا كردند.

مسوول حوزه فرهنگی زینبیه اعظم زنجان، تصریح كرد: همچنین طی مدت یاد شده اقلام غیرنقدی شامل 'چندین تخته فرش و پشتی، 20 دستگاه پرینتر رنگی مجهز، یك دستگاه فاكس چهار كاره و مقادیری پارچه، قند و چای' نیز توسط عزاداران حسینی اهدا شد.

احدیان حضور دلدادگان امام حسین(ع) در دسته عزاداری امسال مسجد زینبیه اعظم زنجان را بسیار باشكوه و چشمگیر توصیف كرد و گفت: نظم و انضباط خاصی در مسیر حركت دسته عزاداری زینبیه اعظم زنجان حاكم بود كه این نیز حاصل همكاری خوب مردم مومن و ولایتمدار ، ماموران نیروی انتظامی و برخی دیگر از دستگاهای ذیربط بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، زینبیه اعظم زنجان نیز همانند حسینیه اعظم، یكی دیگر از اماكن مذهبی این شهر است كه همه ساله ایام ماه محرم به ویژه یازدهم این ماه كه روز حركت دسته عزاداری این مسجد است ، عاشقان و شیفتگان حضرت امام حسین (ع) از اقصی نقاط ایران و حتی جهان به ‌این مكان مذهبی و مقدس پناه می‌آورند تا مورد لطف و كرامت شیرزن كربلا حضرت زینب (س) قرار گیرند.

قدمت این مكان مقدس، به بیش‌ از ‪ ۴۰۰‬سال ‌رسیده و از جمله مساجد باستانی در استان زنجان محسوب می‌شود و بنا به ‌گفته برخی پیشكسوتان و همسایگان محل مسجد زینبیه زنجان، قبلا به صورت باغی سرشار از گل‌های محمدی بوده است و صاحب این ملك كه‌ اغلب اوقات متوجه صدای 'یازینب یازینب' توام با گریه و شیون می‌شده، تصمیم می‌گیرد بخشی‌از باغ را بصورت 'تكیه' كه ‌در آن سال‌ها متداول و معمول بوده درآورد و نام آن را نیز 'زینبیه' بگذارد.

لینک مرتبط : نذورات نقدی زینبیه اعظم زنجان به بیش از دو میلیارد ریال رسید
منبع : خبرگزاری ایرنا
تاریخ انتشار : 1390/09/20 - 0:0
مراسم سخنرانی وعزاداری دهه اول محرم
وب سایت مقام معظم رهبری
وب سایت ریاست محترم جمهور
طراحی و اجرا: شرکت آداک                            كليه حقوق این وب سایت براي مسجد زینبیه اعظم زنجان محفوظ است