مشاهده خبر

مسئول اطلاع‌رساني مسجد زينبيه اعظم زنجان خبر داد:

فريد احديان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اينكه مراسم عزاداري 11 محرم زينبيه زنجان از افتخارات استان زنجان است، اظهار داشت: به دليل برگزاري با شكوه و پاك عزاداري‌هاي مردم زنجان اين شهر به عنوان پايتخت شور و شعور حسيني نام گرفته است.
وي با بيان اينكه اين عزاداري‌ امروز از ساعت 14 در زنجان آغاز مي‌شود، تصريح كرد: همه تلاش‌ها براي برگزاري مناسب و با شكوه اين مراسم انجام گرفته است.
مسئول اطلاع رساني مسجد زينبيه اعظم زنجان با اشاره به اينكه يك هزار و 450 نفر براي برگزاري مراسم زينبيه زنجان تلاش مي‌كنند، تصريح كرد: از اين تعداد 250 نفر هميار پليس و يك هزار 250 نفر نيز از اعضاي هيئت عزاداري اين مسجد هستند، كه به صورت متحد الشكل براي برگزاري اين مراسم تلاش مي‌كنند.
وي با بيان اينكه مردم به غير از افرادي كه از سوي مسجد انتخاب شده نذورات خود را تحويل ندهند، تصريح كرد: در اين زمينه 90 نفر در قالب پايگاه‌هاي ثابت و سيار براي جمع‌آوري نذورات مردمي در نظر گرفته شده‌اند.
احديان با بيان اينكه اين مراسم از شبكه اشراق از ابتدا به صورت زنده پخش مي‌شود، تصريح كرد: همچنين اين مراسم از شبكه‌هاي يك، دو، سحر و جام جم يك و دو به صورت زنده به داخل و خارج كشور پخش زنده مي‌شود.
وي از فراهم شدن امكان تصوير برداري هوايي خبر داد و گفت: براي اين منظور از يك فروند بالگرد استفاده مي‌شود.
مسئول اطلاع رساني مسجد زينبيه اعظم زنجان از حضور شش عكاس از مناطق مختلف كشور در زنجان خبر داد و گفت: براي اين عكاسان نيز كارت ويژه صادر شده است.
وي در ادامه به نذورات يك سال گذشته اين مسجد اشاره كرد و گفت: در يك سال گذشته نذورات اين مسجد به 2.5 ميليارد ريال بوده است.
وي در پايان تعداد احشام اهدا شده به اين هيئت را نيز طي يك سال گذشته 2 هزار 74 راس اعلام كرد.

لینک مرتبط : پخش زنده مراسم عزاداري زينبيه زنجان از 6 شبكه تلويزيوني
منبع : خبر گزاری فارس
تاریخ انتشار : 1389/09/26 - 13:22
مراسم سخنرانی وعزاداری دهه اول محرم
وب سایت مقام معظم رهبری
وب سایت ریاست محترم جمهور
طراحی و اجرا: شرکت آداک                            كليه حقوق این وب سایت براي مسجد زینبیه اعظم زنجان محفوظ است