نذورات زینبیه اعظم زنجان
نذورات سال 1388             نذورات سال 1387             نذورات سال 1386

نذورات سال 1388

در دهه نخست محرم امسال حدود 2.5 ميليارد ريال نذورات به زينبيه اعظم زنجان اهدا شد
خبرگزاري فارس: عزاداران حسيني در دهه نخست محرم امسال، بيش از 2 ميليارد و 43 ميليون ريال در قالب نذورات نقدي به زينبيه اعظم زنجان اهدا كردند. فريد احديان، مسئول روابط عمومي زينبيه اعظم زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: با توجه به روزهاي باقي‌مانده از مراسم عزاداري در زينبيه اعظم پيش‌بيني مي‌شود، اين رقم افزايش يابد. وي افزود: همچنين در اين ايام، 930 گرم طلا نيز، توسط عاشقان حسين بن علي (ع)، به زينبيه اعظم زنجان اهدا شده است.
احديان در زمينه آمار احشام اهدايي به زينبيه اعظم زنجان بيان داشت: با احتساب پول اهدايي به عنوان پول گوسفند و همچنين گوسفند ذبح شده و زنده آمار احشام اهدايي به تعداد 2 هزار و 74 راس مي‌رسد كه اين تعداد شامل گوسفند، گاو، گوساله و خروس است.
مسئول روابط عمومي زينبيه اعظم خاطرنشان كرد: در طول ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان، از سوي هم‌ميهنان و مردم ولايتمدار زنجان اقلام غيرنقدي چشمگيري به دفتر زينبيه تحويل شده كه از جمله آن مي‌توان به مقاديري پشتي، فرش، لوستر و ... اشاره كرد.

نذورات سال 1387
2 ميليارد و 5 ميليون ريال نذورات نقدي مسجد زينبيه اعظم زنجان را طي يازده روز اول ماه محرم تشكيل مي دهد .
فريد احديان مدير روابط عمومي مسجد زينبيه اعظم زنجان گفت : تا روز يازدهم محرم 2073 راس قرباني نذري شامل گوسفند ، گاو و گوساله به اين مسجد و دسته عزاداري اهدا شده است .
وي در خصوص نذورات نقدي مسجد زينبيه اعظم زنجان عنوان كرد : دوميليارد و پنج ميليون ريال نذورات نقدي را تا روز يازده محرم تشكيل مي دهد .
همچنين به گفته احديان در شش ماهه گذشته يكي كيلو و 300 گرم طلا به مسجد زينبيه اعظم زنجان اهدا شده ، البته ساير اقلام مصرفي و يك نفر شتر نيز در آمار نذورات به چشم مي خورد .

نذورات سال 1386
فريد احديان، مسئول روابط عمومي اين مسجد روز گذشته به مردم‌نو گفت: از ابتداي محرم تا روز يازدهم يعني موعد برپايي دسته عزاداري اين مسجد، نذورات شامل: 500 رأس گوسفند، يك كيلو طلا و 150 ميليون تومان پول نقد بود.
وي ادامه داد: نذورات پول گوسفند، گوسفندان زنده و ذبح شده در مجموع اين 500 رأس را تشكيل مي‌داد. احديان شمار گوسفندان ذبح شده را 225 رأس عنوان كرد و گفت: نسبت به سال گذشته ميزان نذورات افزايش داشته است.


مراسم سخنرانی وعزاداری دهه اول محرم
وب سایت مقام معظم رهبری
وب سایت ریاست محترم جمهور
طراحی و اجرا: شرکت آداک                            كليه حقوق این وب سایت براي مسجد زینبیه اعظم زنجان محفوظ است