شهدای محله زینبیه

ابولفضل سیمایی فرزند ابراهیم در سال 1297 دیده به جهان گشود. وی در در دوم بهمن ماه سال 65 بر اثر بمباران محله زینبیه زنجان به همراه همسر خود بانو مقدسه ژاله ستاری به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

احد فغفوری فرزند احمد علی و نیمتاج در یازدهم اسفند ماه 1341 در زنجان دیده به جهان گشود. این رزمنده بسیجی بزرگوار در تاریخ 02/03/1361 در کوشک شلمچه به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

محمد کمال اخوان فرزند محمد علی وعادله درپنجم آبانماه سال 1338 در زنجان متولد شد.وی در سن 5 سالگی در دبستان توفیق زنجان مشغول به تحصیل شد. پس از اتمام کلاس ششم در دبیرستان شرف به مدت سه سال مشغول به تحصیل شد و پس از اتمام دوران دبیرستان در هنرستان صنعتی در رشته برق ادامه تحصیل داد. شهید اخوان مدرک تکنیکی خود را به عنوان شاگرد اول از انیستیتو دریافت کرد. پس از آغاز جنگ تحمیلی محمد کمال با اولین فرمان رهبر کبیر انقلاب به میدان جنگ حق علیه باطل می رود. این غواص دلاور شش سال و چهار ماه بعد در 19 دیماه سال 65 به درجه رفیع شهادت نائل می آیند.

حسین قاسمی پور فرزند حسن و سکینه در 26 خردادماه 1324 در شهر زنجان دیده به جهان گشود. وی در سال 1347 ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر است. این شهید بزرگوار در هشتم بهمن ماه سال 1365 بر اثر اصابت راکت به منزل مسکونی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

رسول احدیان فرزند یعقوب و معصومه در 26 فروردین ماه 1339 در زنجان دیده به جهان گشود. وی در اوایل جنگ تحمیلی یعنی در هشتم اسفند ماه 1359 در درگیری با دشمن بعثی بر اثر اصابت ترکش به جمجه در ایلام به شهادت رسید.

زهرا معارفي فرزند محمد جواد معارفي و لعيا بيگلي در تاريخ 9/10/1357 در زنجان درخانواده اي مذهبي ديده به جهان گشود . زهرا دومين فرزند خانواده و بسيار عزيز بود. از كودكي دختري شاداب و بامزه بود در سال 1364به كلاس اول ابتدائي در دبستان وحدت واقع در خيابان زينبيه رفته و تحصيل را آغاز كرد و سال اول ابتدائي را با موفقيت به پايان رساند و دوم ابتدائي را نيز در دبستان ادامه داد. امتحانهاي ثلث اول را با نمراتي عالي قبول شد . در تاريخ 2/11/1365 به همراه دوستش شهيده زهرا ترابي در راه مدرسه در چند متري خانه بر اثر بمباران به شهادت رسيدند. تن پاك اين شهيده در گلزار پايين به خاك سپرده شد . روحش شاد

سعید اسفاری، فرزند حسن در 15 مهر ماه سال 38 دیده به جهان گشود. وی پس از طی دوران تحصیل مدرسه وارد دانشگاه شد تا به‌عنوان دانشجوی تربیت معلم رشته شیمی به تحصیلات خود ادامه دهد. همزمان با آغاز جنگ، دانشگاه را نیمه‌تمام گذاشت تا به یاری رزمندگان اسلام در جبهه بشتابد. شهید اسفاری با پیوستن به سپاه پاسداران، به عنوان آرپی‌چی زن عازم جبهه شد و و سرانجام، طی درگیری با دشمن بعثی بر دلیل اثابت ترکش به قلب در منطقه شلمچه، در تاریخ 27 تیرماه 1361 به مقام رفیع شهادت نایل شد.

سعید رحیما کوچکترین شهید محله زینبیه زنجان، فرزند سیف‌اله در دوم بهمن ماه سال 1365 بر اثر بمباران محله زینبیه زنجان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

سیف‌اله رحیما نقاش محله زینبیه زنجان بر اثر بمباران هوایی محله زینبیه در تاریخ دوم بهمن ماه سال 1365 بر اثر بمباران محله زینبیه زنجان به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

مقدسه ژاله ستاری فرزند علی اکبر و شکوفه روز پنجم اسفند ماه سال 1313 در استان زنجان به دنیا آمد. خانم مقدسه ژاله ستاری در تاریخ 2/11/65 بر اثر بمباران هواپیماهای رژیم بعثی عراق در شهرستان زنجان به درجه رفیع شهادت نایل گردیدند و پیکر مطهر ایشان در مزار شهدای پایین به خاک سپرده شد.
مراسم سخنرانی وعزاداری دهه اول محرم
وب سایت مقام معظم رهبری
وب سایت ریاست محترم جمهور
طراحی و اجرا: شرکت آداک                            كليه حقوق این وب سایت براي مسجد زینبیه اعظم زنجان محفوظ است